Třída Medvídek

Počet dětí: 21
S dětmi pracují: Dresslerová Ivana a Marie Matějů

Třída medvídek zajišťuje celodenní provoz od 7,00 hod do 16,00 hod. Najdete nás v 1. patře pavilonu C. Do naší třídy je zapsáno 21 dětí ve  věku 4-5 let.

Snažíme se o to, aby se děti ve třídě cítily volně a bezpečně . Volnost a osobní svobodu se snažíme vyvažovat nezbytnou mírou omezení, vyplývající z nutnosti dodržovat potřebný řád v MŠ. Dětem jsou dávány jasné a srozumitelné pokyny. Při vzdělávání se snažíme respektovat potřeby dětí, reagovat na ně a napomáhat v jejich uspokojování. Snažíme se  aby  děti nebyly neúměrně zatěžovány nebo neurotizovány zbytečným spěchem a chvatem. Podporujeme je v samostatných pokusech, dostatečně chválíme a pozitivně hodnotíme. Vyhýbáme se negativním slovním komentářům. Přejeme si, aby v naší třídě panovala kamarádská atmosféra a klidné prostředí v němž se děti cítí dobře a jsou v něm rády.

Společné vytváření a dodržování pravidel třídy má významný vzdělávací efekt.

Naše celoroční činnosti se řídí třídním výchovným programem s názvem:

,,PODÍVEJ SE KOLEM SEBE, NAD HLAVOU TI SVÍTÍ NEBE, BAREVNÝ JE TVŮJ SVĚT POJĎ SI O NĚM VYPRÁVĚT.“

Bližší informace o výchovném programu, nebo o vašich dětech vám rádi podáme osobně, na třídě

Aktuality z třídy

NÁMOŘNICKÝ DEN

Ve čtvrtek 20.6. 2019 dopoledne se z nás stanou  námořníci a piráti a vydáme se v 9,00 hod k řece Odře hledat polkad .Prosím připravte dětem kostýmy a obuv  vhodné k počasí. Batůžek s pitím a nějakou sladkost, či ovoce a pod. Na oběd jsme zpátky v MŠ.

TŘÍDNÍ SCHŮZKA

VE STŘEDU 19.6. před začátkem besídky ve 14,45 proběhne krátká informativní třídní schůzka.

BESÍDKA

Zveme všechny rodiče na besídku k závěru školního roku 2018-19. Sejdeme se ve středu 19.6.v naší třídě ve 14,45 hod.

Těší se děti i paní učitelky

28.1.2019

Oblečení na pobyt venku v zimě.

Milí rodiče, prosím zvažte, jaké rukavice dáváte ven dětem do sněhu. Jezdíme z kopce  na lopatách, stavíme sněhuláky, tvoříme koule a házíme s nimi.!!!! Pletené rukavice olepené kusy ledu a sněhu, promoklé skrz, nejsou správná volba.frown A než navlečeme 21 dětem prstíčky správně do prstových rukavic...... tj 210 prstíků... taky bychom se nemuseli vůbec dostat ven. Děkujeme za palčáky.

UČILI JSME SE BÁSNIČKU

JEŽEK V ZIMĚ.

Kam se ježek v zimě schoval? Neklouzal se, nesáňkoval.

Zahrabal se do listí, od té chvíle spí a spí.

Zahrabal se do země, lidičky, vzbuďte mě,

až zavoní fialky, zapískají píšťalky.

UČILI JSME SE PÍSNIČKU

1. sloka  Sněží, sněží, mráz kolem běží, zima je kočičce, hřbet se ji ježí.

2. sloka   Sněží, sněží mráz kolem běží, zima je pejskovi, hřbet se mu ježí.

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY SPOLKU

Do konce února se vybírají členské příspěvky Spolku rodičů Pohádka ve výši 400,- Kč. Výběrové archy proti podpisu na třídě.

TOALETNÍ POTŘEBY

Prosím doneste toaletní potřeby na druhé pololetí.

• tekuté mýdlo
  • 100 ks papírových kapesníků
  • 4 ks toaletního papíru
  • 1 ks papírových ubrousků- skládaných, nebo v roli

7.9.2018

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Oznamujeme všem zákonným zástupcům termín naši první třídní schůzky. Bude se konat v úterý 11,9.2018 v 15,00 hod. v naší třídě.

Prosím zajistěte si hlídání dětí, abychom nebyli rušeni .Děkijeme