Vítáme Vás na našich webových stránkách
Mateřské školy Pohádka, Rezkova 14,
Ostrava – Zábřeh

Aktuality

1.12.2018

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Ve čtvrtek 6.12.2018 dopoledne, proběhne v každé třídě MŠ postupně MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA. ZŠ Horymírova nám v hojném počtu  pošle MIkuláše, čerty a anděly. Děti ze ZŠ si pro naše,,prcky" připravili pásmo říkánek,a pověstí. Na závěr děti dostanou mikulášský balíček. Hrazeno z financí spolku rodičů Pohádka.

14.11.2018

MAGICKÁ SHOW PRO DĚTI

Spolek rodičů Pohádka zve děti na MAGICKOU SHOW s kouzelníkem Alešem.Proběhne  26.11.2018 v 9,00 a 10,00 hod ve třídě KRÁLÍČEK.

Program je součástí grantového projektu s názvem V NAŠÍ ŠKOLCE NUDU NEMÁME a finanční dotaci na něj poskytl                        ÚMOb Ostrava- Jih. Děkujeme.

logo společně tvoříme Jih

20.10.2018

PROJEKT- HRAVÉ TVOŘENÍ

Projekt byl zaměřen na výtvarnou tvořivost dětí. V červnu a v říjnu 2018 proběhly na MŠ v různých třídách výtvarná workshopová odpoledne. Děti a rodiče se sešly a společně se věnovali různým výtvarným technikám. Hlavním cílem bylo rozvíjet samostatnost a rozhodování dětí, jejich komunikační dovednosti, schopnost výtvarnou technikou vyjádřit svoji představu.  Ve všech třídách MŠ proběhly soutěže na dané téma. Po ukončení soutěží  proběhla vernisáž dětských prací. Děti měly z činností velkou radost a na závěr byly odměněny drobným dárkem.

Grantový projekt,, hravé tvoření " se uskutečnil za podpory Statutárního města Ostravy a byl částečně financován z jeho rozpočtu.

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.


10.10.2018

USPÁVÁNÍ BROUČKŮ

Zveme všechny děti a rodiče  na zahradu naší  mateřské školy, kde 15.10.2018 v 15,00 hod proběhne velké USPÁVÁNÍ BROUČKŮ.

Rodiče, zhotovte dětem kostým nějakého broučka a připravte jim světýlko na posvícení broučkům do hajan. Mělo by být hezké počasí, ale kdyby nás zklamalo, sejdeme se v tělocvičně ZŠ Horymírova. Zde jsou nutné přezůvky! Pro  děti je připraven teplý čajík.

Na všechny se těší HOPSALÍN se svým programem- tanečky, soutěže, písničky.

Akce je hrazena z financí ÚMOb Ostrava- Jih v rámci grantového projektu s názvem: V NAŠÍ ŠKOLCE NUDU NEMÁME.

 

logo společně tvoříme Jih

6.9.2018

STAVEBNÍ ÚPRAVY V MŠ

Oznamujeme rodičům třídy Medvídek a Beruška, že již mohou vodit děti do dveří svých tříd a ne přes koridor ze třídy SOVA.yes

13.8.2018

ŠKOLNÍ ROK 2018-19

Milí rodiče a děti. 

Prázdniny se již chýlí ke konci a my se v naší školce připravujeme na nový školní roksmiley

Začínáme v pondělí 3. září 2018.

Informace o tom, do které třídy budou vaše děti zařazeny vyvěsíme v posledním srpnovém týdnu na dveře jednotlivých tříd.

 Třída pro scházení  je Kotě a  bude otevřena od 6:00 hodin, ostatní třídy jsou v provozu od 7,00 hod  dle rozpisu (bude ještě zveřejněno).

Seznamy nelze zveřejnit na webu MŠ. Informace o zařazení dětí na třídy nepodáváme telefonicky. 

Bližší informace o chodu a provozu MŠ se dozvíte na třídních schůzkách, které proběhnou v prvních týdnech měsíce září na všech třídách.

enlightenedPro děti, které budou plnit povinnou předškolní docházku (děti, které v průběhu školního roku dosáhnou věku 6 let a více) je docházka povinná a to denně (mimo prázdnin) v rozsahu od 8:00 do 12:00 hodin. V případě nepřítomnosti je nutné dítě ihned omluvit!  Platí již od 4.9.2017.

V případě dotazů nás kontaktujte: msrezkova@seznam.cz, 720 588 511

                                                                                        heart  Těšíme se na Vás!!! Kolektiv mateřské školyheart


28.5.2018

SCHŮZKA SE ZÁKONNÝMI ZÁSTUPCI NOVĚ PŘIJATÝCH DĚTÍ

Upozornění                                                                                                                                                                                                        Schůzka pro zákonné zástupce nově přijatých dětí na školní rok 2018/2019 se bude konat dne 7.6.2018 od 15.30 hod. ve třídě koťátko.                                                                                                                      Účast nutná!!!


11.5.2018

DEN DĚTÍ A ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY

Spolek rodičů Pohádka a naše MŠ zve všechny rodiče a děti na společnou akci DEN DĚTÍ A ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY.

Sejdeme se v úterý 22.5.2018 v 15,00 hod na zahradě MŠ.

Holky a kluci, čeká nás šou s Hopsalínem.

Zazpíváme si, zatančíme, zasoutěžíme a nakonec se rozloučíme s našimi předškoláky.

Pokud bude nepříznivé počasí akce se uskuteční v tělocvičně ZŠ Horymírova, nutno si vzít přezůvky.

Akce je finančně hrazena z grantové dotace ÚMOb Ostrava- Jih a je součástí grantového projektu s názvem V NAŠÍ ŠKOLCE NUDU NEMÁME. Těšíme se na vás.smiley

logo společně tvoříme Jih

26.4.2018

CANISTERAPIE V MŠ

Milí rodiče, v rámci grantového projektu,, V NAŠÍ ŠKOCE NUDU NEMÁME" jsme pro vás a vaše děti připravili dopoledne v MŠ s názvem CANISTERAPIE PRO DĚTI. Sejdeme se ve středu 9.5.2018 na naší školní zahradě. Navštíví nás fa PODANÉ RUCE a předvede dětem, jak se cvičí pejsci, aby uměli pomáhat potřebným lidem. Děti si samy výcvik s nimi vyzkouší.

Program je hrazen z finanční dotace ÚMOb Ostrava- Jih

logo společně tvoříme Jih

27.3.2018

MIMIKLUB V MŠ

Milí rodiče a děti,

chystáte se na zápis do MŠ, nebo se jen chcete seznámit s naší mateřskou školou?

Zveme vás na setkávání v MIMIKLUBU.. Sejdeme se vždy ve středu 15,00-16,00 hod ve třídě BERUŠKA.

V dubnu 11. 18. 25.

v květnu 2. 9. 16. 23. 30.

Můžete pobýt se svými dětmi v MŠ, využít herní možnosti školky, poznat prostory MŠ a seznámit sw s novými kamarády.

Přítomni pedagogové jsou připraveni vám zodpovědět případné dotazy a předat informace, Z předchozích let máme zkušenost že tato

setkání dětem velmi usnadnila pozdější adaptaci na MŠ.                                                                              Těšíme se na vás


1 2 3 4 5